Szkolenie – Scrum Master

Szkolenie Scrum Master to dwa dni bogate w wiedzę i ćwiczenia, które zapewnią uczestnikom doskonałe podstawy do pracy w Scrumie. Osoby, które ukończą ten warsztat, będą dobrze przygotowane do wdrożenia Scrum’a, prowadzenia zespołów Scrum’owych i zwinnego podejścia do tworzenia wspaniałych produktów. Program zawiera podstawy Agile i Scrum’a, pozwalając osobom z małym doświadczeniem szybko poznać bazowe zagadnienia, ale jest też dużo miejsca na omówienie relanych problemów, z jakimi spotkali się uczestnicy szkolenia.

Wierzymy, że praktyka pozwala uczestnikowm lepiej doświadczyć i poczuć Scrum’a, więc większość czasu podczas szkolenia poświęcimy na pracę warsztatową. Drugiego dnia wykorzystujemy naszą autorską grę Scrumtale, która pozwala nie tylko zrozumieć, ale poczuć Scruma. W trakcie szkolenia staramy się też przekazać dużo z naszej własnej praktyki. Mamy mało slajdów, za to dużo pracujemy z całą grupą.

Aby przygotować się do szkolenia wydrukuj i przeczytaj Scrum Guide. Czytając możesz zapisać swoje pytania i elementy, które nie są jasne i wymagają wyjaśnienia.

Po tym szkoleniu będziesz gotowy, aby przystąpić do egzaminu Professional Scrum Master I.

Grupa Docelowa

Scrum Masterzy, osoby przygotowujące się do roli Scrum Master’a, członkowie zespołów Scrum’owych, szefowie firm, managerowie, project managerowie, liderzy zespołów.

Zachęcamy do udziału w tym szkoleniu ludzi biznesu i managerów zespołów, ponieważ zrozumienie Scruma na poziomie organizacji jest kluczowe do skutecznej transformacji Agile. Managerów zapraszamy też na dedykowany warsztat „Manager w Scrum’ie”.

Trenerzy

Przemysław Witka, Lech Wypychowski

Jesteśmy doświadczonymi Agile Coachami pracującymi w jednej z największych na świecie korporacji IT*. Mamy niepowtarzalną możliwość sprawdzania teori w praktyce, w bardzo wymagającym środowisku i na dużą skalę. Praca z licznymi zespołami dała i wciąż daje nam ogromne doświadczenie, które jest największym atutem każdego trenera. Braliśmy udział w transformacji dużych organizacji, gdzie kilkusetosobowe projekty adaptowały metodologię Agile. Jesteśmy członkami międzynarodowej grupy Agile Coach’ów, którą Intel* zorganizował z myślą o wspieraniu organizacji na drodze do zwinności.

* Opinie wyrażane na niniejszej stronie są wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko, strategię bądź opinie ich pracodawcy, firmy Intel. The views expressed here are those of the author and do not necessarily represent or reflect the positions, strategies or opinions of his employer, Intel Corporation.

Formuła Szkolenia

Szkolenie oferujemy zarówno osobom indywidualnym, jak i zamkniętym grupom.

Program Szkolenia

Wprowadzenie do Lean i Agile.
Myślenie Systemowe (Complex System Thinking).
Różnice pomiędzy tradycyjnymi metodami wytwarzania oprogramowania a metodykami zwinnymi.
Przegląd zwinnych metodyk – Scrum, Kanban, XP, Scrumban.
Wprowadzenie do Scrum – Role, Ceremonie i Artefakty
Rola Product Owner’a
Rola Scrum Master’a
Scrum Master jako Coach.
Zespół Scrumowy i samoorganizacja.
Backlog (Rejestr Produktu).
Zwinne planowanie i estymacja.
Symulacja Scruma – Scrumtale
Retrospektywa jako narzędzie do „Continuous Learning”
Zamknięcie i podsumowanie szkolenia

Cena i warunki szkolenia

Cena za osobę: 2100* zł netto (+23% VAT)
Cena za grupę (szkolenie zamknięte): Cena negocjowana indywidualnie

Liczba uczestników: 9-16 osób.
Ilość godzin szkoleniowych: 16
*Cena obejmuje catering.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn