Szkolenie – Scrum Master

Szkolenie Scrum Master to dwa dni bogate w wiedzę i ćwiczenia, które zapewnią uczestnikom doskonałe podstawy do pracy w Scrumie. Osoby, które ukończą ten warsztat, będą dobrze przygotowane do wdrożenia Scrum’a, prowadzenia zespołów Scrum’owych i zwinnego podejścia do tworzenia wspaniałych produktów. Program zawiera podstawy Agile i Scrum’a, pozwalając osobom z małym doświadczeniem szybko poznać bazowe zagadnienia, ale jest też dużo miejsca na omówienie relanych problemów, z jakimi spotkali się uczestnicy szkolenia.

Wierzymy, że praktyka pozwala uczestnikowm lepiej doświadczyć i poczuć Scrum’a, więc większość czasu podczas szkolenia poświęcimy na pracę warsztatową. Już w trakcie pierwszego dnia wykorzystujemy naszą autorską grę Scrumtale, która pozwala nie tylko zrozumieć, ale poczuć Scruma. W trakcie szkolenia staramy się też przekazać dużo z naszej własnej praktyki. Mamy mało slajdów, za to dużo pracujemy z całą grupą.

Aby przygotować się do szkolenia wydrukuj i przeczytaj Scrum Guide. Czytając możesz zapisać swoje pytania i elementy, które nie są jasne i wymagają wyjaśnienia.

Po tym szkoleniu będziesz gotowy, aby przystąpić do egzaminu Professional Scrum Master I.

Grupa Docelowa

Scrum Masterzy, osoby przygotowujące się do roli Scrum Master’a, członkowie zespołów Scrum’owych, szefowie firm, managerowie, project managerowie, liderzy zespołów.

Zachęcamy do udziału w tym szkoleniu ludzi biznesu i managerów zespołów, ponieważ zrozumienie Scruma na poziomie organizacji jest kluczowe do skutecznej transformacji Agile. Managerów zapraszamy też na dedykowany warsztat „Manager w Scrum’ie”.

Trenerzy

Przemysław Witka, Lech Wypychowski

Program Szkolenia

Wprowadzenie do Agile.
Symulacja Scruma – Scrumtale
Myślenie Systemowe (Complex System Thinking).
Różnice pomiędzy tradycyjnymi metodami wytwarzania oprogramowania a metodykami zwinnymi.
Wprowadzenie do Scrum – Role, Ceremonie i Artefakty
Rola Product Owner’a
Rola Scrum Master’a
Zespół Scrumowy i samoorganizacja.
Zwinne planowanie i estymacja.
Retrospektywa jako narzędzie do „Continuous Learning”
Zamknięcie i podsumowanie szkolenia

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn