Szkolenie – Scrum

To całodzienne szkolenie ma na celu zapoznanie się ze Scrum’em – najbardziej popularną metodyką zwinnego wytwarzania oprogramowania. Poznasz role, ceremonie i artefakty, z których składa się Scrum i będziesz w stanie rozpocząć własną drogę ku zwinności!

Grupa Docelowa

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą rozpocząć pracę z metodami zwinnymi lub zespołów, które mają już doświadczenia w pracy ze Scrum’em lecz chciałyby lepiej zrozumieć jego zasady i zyskać jeszcze więcej dzięki metodom Agile’owym.

Korzyści dla Uczestników

Ten warsztat to idealne połączenie teorii i praktyki. Wychodząc z tego szkolenia, będziesz znał zasady Scrum’a i będziesz gotowy aby wdrożyć go w swoim zespole. Omówimy najczęstsze problemy, jakie pojawiają się przy wdrażaniu Scrum’a abyś nie musiał ich powtarzać.

Techniki Szkoleniowe

W trakcje tego całodziennego szkolenia będziemy omawiać teorię Scrum’a i przeprowadzać ćwiczenia, które pomogą zrozumieć cel poszczególnych jego elementów. Omówimy również wartości oraz korzyści jakie niesie ze sobą Agile.

Trenerzy

Przemysław Witka, Lech Wypychowski

Jesteśmy doświadczonymi Agile Coachami pracującymi w jednej z największych na świecie korporacji IT*. Mamy niepowtarzalną możliwość sprawdzania teori w praktyce, w bardzo wymagającym środowisku i na dużą skalę. Praca z licznymi zespołami dała i wciąż daje nam ogromne doświadczenie, które jest największym atutem każdego trenera. Braliśmy udział w transformacji dużych organizacji, gdzie kilkusetosobowe projekty adaptowały metodologię Agile. Jesteśmy członkami międzynarodowej grupy Agile Coach’ów, którą Intel* zorganizował z myślą o wspieraniu organizacji na drodze do zwinności.

Program szkolenia

Czym jest Agile?
Metody iteracyjne
Role w Scrum’ie
Ceremonie w Scrum’ie
Zwinne planowanie
Retrospektywa
Zarządzanie backlogiem produktu
Artefakty i Metryki w Scrum’ie
Zamknięcie i podsumowanie szkolenia

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn