Szkolenie – Efektywne Zespoły Scrum’owe

Sukces Twojej organizacji zależy od Twojego zespołu – grupy błyskotliwych, zmotywowanych ludzi potrafiących przekuć idee we wspaniałe produkty. Podczas tego szkolenia dowiesz się jak skutecznie budować i kultywować efektywne, samoorganizujące się zespoły i zyskasz pełnię korzyści jakie niesie za sobą Scrum.

Warsztat ten jest wynikiem naszego doświadczenia w pracy z zespołami Scrum’owymi. To szkolenie prowadzone jest dla realnych zespołów oraz ich managera (szkolenie zamknięte). Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom drogi do zwiększenia samoorganizacji zespołu i zbudowania wysoce efektywnego zespołu.

Będzie to dzień intensywnej pracy zespołu z managerem. Dzięki tej pracy, na zakończenie warsztatu, uczestnicy wyjdą z wypracowanymi zasadami i granicami w jakich zespół będzie funkcjonować oraz ze zdefiniowanym celem zespołu. Poznają też teorie i narzędzia pomocne w dalszej pracy po zakończeniu szkolenia.

Grupa Docelowa

Nowopowstałe zespoły Scrumowe. Zespoły, które już działają w Scrumie, ale napotykają na problemy związane z funkcjonowaniem zespołu. Zadowolone zespoły, które szukają motywacji i metod na jeszcze efektywniejszą współpracę.

Trenerzy

Przemysław Witka, Lech Wypychowski

Jesteśmy doświadczonymi Agile Coachami pracującymi w jednej z największych na świecie korporacji IT*. Mamy niepowtarzalną możliwość sprawdzania teori w praktyce, w bardzo wymagającym środowisku i na dużą skalę. Praca z licznymi zespołami dała i wciąż daje nam ogromne doświadczenie, które jest największym atutem każdego trenera. Braliśmy udział w transformacji dużych organizacji, gdzie kilkusetosobowe projekty adaptowały metodologię Agile. Jesteśmy członkami międzynarodowej grupy Agile Coach’ów, którą Intel* zorganizował z myślą o wspieraniu organizacji na drodze do zwinności.

* Opinie wyrażane na niniejszej stronie są wyłącznie opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko, strategię bądź opinie ich pracodawcy, firmy Intel. The views expressed here are those of the author and do not necessarily represent or reflect the positions, strategies or opinions of his employer, Intel Corporation.

Formuła Szkolenia

To szkolenie dedykowane jest zespołom, które pragną pracować zwinnie i efektywnie, dlatego oferujemy je wyłącznie zamkniętym grupom. Dzięki temu, jesteśmy w stanie omawiać i odpowiadać na problemy konkretnego zespołu.

Program Szkolenia

Wprowadzenie do teorii systemów złożonych.
Warunki konieczne do zbudowania samoorganizacji w zespołach.
Delegowanie odpowiedzialności (empowerment) jako długoterminowy proces.
Stawianie i komunikowanie celów.
Granice samoorganizującego się zespołu.
Tworzenie zasad i procesów w samoorganizującym się zespole.

Cena i warunki szkolenia

Cena za grupę (szkolenie zamknięte): Cena negocjowana indywidualnie

Ilość uczestników: 9-16 osób.
Ilość godzin szkoleniowych: 8
*Oferujemy również pełny pakiet organizacyjny sala + catering za dodatkową opłatą.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn