Transformacja Agile – jak do niej podejść?

Jedna z lepszych prezentacji na temat transformacji Agile w dużej organizacji. Przyniosła mi powiew nowych inspiracji i pozwoliła znaleźć wspólny język z managerami, z którymi pracowałem.

Hendrik opowiada swoją historię transformacji w Ericsson’ie. Pokazuje, że nie ma to jednej recepty na sukces. Trzeba spojrzeć na ten proces jako wyłaniającą się zmianę systemu ludzkiego, gdzie managerowie są aktywnymi architektami tej zmiany. Ich rola to odpowiednio zarządzać ograniczeniami, w których ludzie organizują się w sposób, który pozwala organizacji funkcjonować efektywniej. Hendrik pokazuje jak odpowiednio wzmacniać zmianę przez działanie w obszarze zachowań ludzkich, kompetencji, procesów i struktur. Mam nadzieję, że was też zainspiruje, a jak poczujecie niedosyt to zapraszamy na nasz warsztat Transformacja Agile.

Hendrika poznałem osobiście, będąc w komitecie organizacyjnym konferencji Agile Europe 2016. Jest kopalnią wiedzy na temat transformacji Agile i skalowania Agile w dużych organizacjach.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *